Jednou z najspoľahlivejších platforiem na vývoj a správu internetového obchodu je Magento. Ide o celosvetovo uznávaný systém, ktorý vlastní významná spoločnosť v online obchodovaní, eBay Inc. V súčasnosti ho využívajú firmy Nike, Samsung, Nestlé, Nespresso, Olympus a ďalší veľkí hráči. Ak sa k nim plánujete pridať, budú vás zaujímať najmä jeho benefity. V čom je teda Magento také výnimočné?

Systém stvorený pre e-Commerce = eshopy

Magento je platforma navrhnutá špeciálne pre zložité e-commerce riešenia. V porovnaní s inými redakčnými systémami ponúka obrovskú variabilitu dizajnu, širokú funkcionalitu, výbornú optimalizáciu pre vyhľadávače a bohaté možnosti zákazníckej interakcie. Okrem bonusových online funkcií umožňuje simultánne spravovanie viacerých internetových obchodov, ktoré sú graficky i obsahovo oddelené, čo ocenia najmä majitelia viacerých eshopov.

 

Vyhľadávače ho milujú

Magento je prispôsobené rozsiahlej optimalizácii pre vyhľadávače (SEO). Každému produktu či podstránke preto môžete jednoducho pridať špecifický nadpis, popis, kľúčové slová a v prípade obrázkov, aj dôležité ALT tagy. Vďaka týmto možnostiam bude váš eshop dostupnejší vo výsledkoch vyhľadávania, čím prirodzene porastie aj jeho návštevnosť. V porovnaní s inými platformami je v Magente funkcia pre optimalizáciu zakomponovaná priamo v jadre systému, preto nemusíte využívať dodatočné rozšírenia, ktorých funkcionalita môže byť výrazne obmedzená.

Built-in marketing

Marketingové rozšírenia patria medzi kľúčové oblasti moderného CMS (Content Management System) systému. Ak sa rozhodnete pre eshop postavený na platforme Magento, určite oceníte jeho marketingové možnosti. Okrem zložitých funkcií pre pohodlnú správu internetového obchodu totiž vývojári mysleli aj na vašich zákazníkov. Práve vďaka klientsky orientovanému prístupu môžete v Magente aplikovať rôzne funkcie zberu emailov, využiť knihu želaní, zľavy, ankety a iné formy podpory predaja, ktoré vám pomôžu vyťažiť z každého nákupu absolútne maximum.

Komunita & OpenSource

Stretli ste sa pri využívaní iných platforiem s problémom, ktorý nevedel vyriešiť ani sám veľký Google? S Magentom sa do podobnej situácie (takmer) nikdy nedostanete. Systém ponúka medzinárodnú podporu komunity developerov, ktorí naprieč svetom vyvíjajú tisícky eshopov a na totožný problém s najväčšou pravdepodobnosťou už dávno našli odpoveď. A ak nie, veľmi ochotne vám pomôžu v diskusiách a forách.

Dôležité je tiež spomenúť najväčšiu výhodu platformy, ktorou je jej otvorenosť (OpenSource). Áno, čítate správne. Magento je v základnej verzii zadarmo a s verejne dostupným kódom pre všetkých.

Flexibilita a možnosti rozšírenia

Magento je podobne ako väčšina CMS systémov iba nástroj na tvorbu webu. Pre lepšiu ilustráciu si ho môžete predstaviť ako smartfón bez aplikácií. Sám o sebe nie je použiteľný, ale vďaka vhodne zvoleným aplikáciám s ním dokážete urobiť takmer čokoľvek. Podobne funguje aj Magento. Môžete ho prispôsobiť svojim individuálnym požiadavkám či už na úrovni dizajnu alebo užívateľského rozhrania. Pre náročnejších užívateľov je dostupná aj rozšírená verzia s množstvom dodatočných nastavení.

Systém pevne vo vašich rukách

Nespornou výhodou Magenta je aj možnosť získať prehľad o celom procese objednávky od jej prijatia, cez dopravu až po analýzu a reporting. Nastavenia systému poskytuje plnú kontrolu nad akoukoľvek prebiehajúcou operáciou a umožňuje ju ovplyvňovať na úrovni jednotlivých častí alebo celého eshopu.